Lepiej zaufaj profesjonaliście

Tak się składa, że ostatnio kilku moich znajomych zdecydowało o założeniu własnej działalności. Część w tym celu zrezygnowała z etatu, inni natomiast starają się robić to równolegle. Jako, że interesują się internetem, reklamą i marketingiem sieciowym to jednym z tematów poruszanych w rozmownych była kwestia stron internetowych dla ich firmy. W większości przypadków usłyszałem, teksty w stylu „a mój brat mi zrobi” lub „syn mojego kuzyna się zna na internecie”. To zastawiające jak na samym początku swojej działalności lekceważąco podchodzą do tej kwestii. Z jednej strony wiedziałem, że takie podejście się zdarza, natomiast nie zdawałem sobie sprawy, że skala jest tak ogromna.

Dobrze zrobiona strona internetowa to gwarancja jej szybkiego i poprawnego działania na wszystkich urządzeniach – laptopach, komputerach stacjonarnych z dużym monitorem i telefonach komórkowych. To pewność, że będzie dobrze oceniania przez wyszukiwarki internetowe i miała szansę pojawiać się wysoko w wynikach wyszukiwania. Ponadto strony www tworzone przez osoby biegłe w temacie to dobra konwersja – czyli wysoki procent osób które zdecydują się na skorzystanie z usługi. Czy naprawdę warto zaoszczędzić te kilkaset złotych i już na początku ryzykować niepowiedzenie w tak ważnej kwestii jaką jest promocja w najważniejszych w tej chwili medium, jakim jest internet?

Moim zdaniem lepiej skorzystać z pomocy fachowca, tym bardziej, że wydatek nie jest duży w porównaniu z pozostałymi kosztami prowadzenia własnej działalności.