W drodze do wymarzonej sylwetki

Wiele osób marzy o skutecznej utracie zbędnych kilogramów i uzyskaniu atrakcyjnej sylwetki. Odpowiednia waga pozwala nie tylko zachować zdrowie fizyczne, ale również psychiczne – przyczynia się do poprawy samopoczucia i lepszej samooceny. Kilka zdań na temat tego jak zbliżyć się do ideału.

Jesteś tym co jesz – dla wielu to frazes, ale właściwie to sama prawda. Racjonalne, zdrowe odżywianie z dobrze dobranym bilansem kalorycznym do praktycznie gwarancja skuteczności w odchudzaniu. Właściwie się odżywiając możemy odpuścić ćwiczenia fizyczne (chociaż zawsze będą dodatkowym bodźcem).

Trening nie jest niezbędny, ale na pewno pomoże. Aktywność fizyczna w jakiejkolwiek postaci przyniesie nam wiele korzyści. Siłownia, zajęcia fitness, basen, jazda na rowerze, a nawet spacer – opcji są setki i tylko od Ciebie zależy na jaką formę aktywności się zdecydujesz.

Pamiętaj, że decydując się na dietę oraz ćwiczenia należy brać pod uwagę indywidualne cechy oraz predyspozycje. Warto konsultować się z lekarzem, dietetykiem i trenerem personalnym.